| BlackNight21 a întrebat:

Ajutor, catelusa mea lasa sange pe scari si stiu ca trebuie sa faca pui dar am adus caine la ea dar n-o vrut sa stea, ma puteti ajuta? Ieri o lasat sange pe scari.

Răspuns Câştigător
| GabyT10 a răspuns:

Nu te speria, catelusa se afla in perioada ciclului menstrual.Nu este obligatoriu sa faca pui, daca vrei sa aiba o viata sanatoasa, te sfatuiesc sa o castrezi dupa ce termina ciclul.O femela necastrata risca sa faca piometru (infectie in uter), tumori mamare si multe alte probleme de sanatate pe baza hormonala. Sper sa te ajute raspunsul meu.Multa sanatate catelusei happy.

3 răspunsuri:
| Atim a răspuns:

Poți cere de la farmacia veterinara pastiluțe pentru călduri, ajuta. Sau dacă nu vrei puiuti o poti steriliza si scapi definitiv de problema

| lorena66 a răspuns:

Ori are ciclu menstrual (in perioada de calduri, cateaua trece prin asta) ori urmează sa fete si isi caută un loc.

| deenimariee a răspuns:

Inseamna ca vaginul s-a rupt iar cateii o murit iar ei i-a venit din nou menstruatia!