| 3ntzz a întrebat:

Am o problema mai ciudata...
Eu imi doresc foarte mult un caine si am o prietena pe nume Maria care mi-o adus o catea (eu imi doresc doar caine ) care era metis (eu vreau de rasa) dar nu e neaparat ca nu e de rasa ci ca e fata.Maria, mi-a adus catelusa drept cadou de ziua mea care este maine. Nu neaparat ca nu mi-a placut catelusa dar eu imi doaream din tot sufletul un caine si eu as vrea de rasa dar nu mi-o luati in nume de rau ca nu imi plac caini metis dar mi-am dorit farte mult un ciane de rasa iar eu am gasit cainele acasa cand am venit de la scoala.Eu m-am mirat cand l-am vazut si in acelasi timp eram foarte dezamagit ca ma gandeam ca nu il pot lasa uneva prin oras dar mama mea mi-a zis ca Maria a gasit cainele intr-un parc(nu stiu care ) iar eu impreuna cu mama mea trebuia sa mergem la kaufland si neam zis ca pe drum sa lasam catelusa undeva si asa am si facut. Iar intr-un fel ma simt prost ca am lasat catelusa chir daca mie nu imi placea ca era fetita si era metis dar dupa aceea m-am gandit ca tot afara prin oras traia dinainte sa il primesc.Nu prea stiu cum sa explic mai bine intrebarea dar ...am facut ceva rau catelusei ca am lasat-o sau era tot una ca am lasat-o eu sau ca statea acolo unde a fost gasita? Ca Maria a zis ca a urmarit catelusa si a vazut ca nu e a nimanui nici mamica nici tatic nici stapan. Iar eu ma simt destul de prost ca intr-un fel am lasat catelusa "ca pe un caine" daca ma intelegeti ce vreau sa zic. Oare ar trebui sa ma simt prost? Ca eu nu vreau nici sa adopt acea catelusa dar nici sa o las asa dar deja am lasat-o crying
Vreau sa stiu : acea catelusa poate avea singura de ea sau e vai de capul ei? Va rog ajutat-tima!

5 răspunsuri:
| Marijuana a răspuns:

Daca era de rasa crezi ca te indragea mai mult? Daca era de rasa crezi ca manca mai putin[chiar delocwinking]Daca era de rasa facea anumite lucruri mai bine?straight faceNu te`ai gandit ca o lasi singura pe drum? Ca o poate calca vreo masina? Ca nu va avea ce sa manance[macar in parc ii mai dadea unu`-altu`]? Da` ce rost are sa ma agit degeaba aici cu un copil mofturos, faptul e deja consumatoh go on...

| Eireann a răspuns:

Ei, lasa... Peste cativa ani o sa iti lasi copilul in spital ca nu a iesit baiat cu ochii verzi. Nu e de parca si avea empatie sau suflet...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai dat sperante unei cateluse care probabil o sa moara de foame candva. Macar de o duceai undeva la tara, sau o tineai in fata blocului, ii faceai un cotet daca chiar nu esti capabil sa ti un catelus si ai pretentii la rase si genuri. Pune-te in locul catelusei, daca oamenii ar avea grije de ei doar tinand cont de anumite culori si trasaturi, proveniente si gen, cum ar fi?

| AdellaAdeluTsa a răspuns (pentru anonim_4396):

Da nu-i asa anonim-o s au anonimu-le este handicapata, ne buna, proasta urata

| AdellaAdeluTsa a răspuns:

Da crezi ca noua ne pasa de jaful tau de caine, handicapat-o, nebun-o, urat-o