| Nixs a întrebat:

Ajutor TPU,am mare nevoie de ajutor, urgent.Nu stiu ce are hamsterul meu! acum cateva zile a inceput sa nu mai manance,sa doarma mai tot timpulsi sa stea intr-un coltisor, ghemuit in casuta lui din cusca.Acum de ieri a inceput sa manance,sa bea apa sa se joace un pic, dar...merge foarte ciudat,intr-un fel cu fundul in sus,nu stiu sa explic,am cautat pe net ce are dar nu-mi da nimic, de asta am pus intrebarea aici.Deci va rog sa fiti seriosi si sa ma ajutati.La veterinar nu pot sa-l duc.Chiar nu vreau sa i se intample ceva rau.Si a inceput sa muste foarte des,ceea ce nu face,va rog mult,va implor, ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| Răcitură a răspuns:

Exact așa a pățit hamsterul meu.(R.I.P)
La al meu au fost bătrânețile.
Și la veterinar n-are ce să-i facă.Nu prea sunt tratamente pentru ei.
Îmi pare rău...Ai grijă de el până în ultimul moment!:*
Pa, pa!happy
Fundiță?

| Nixs explică (pentru Răcitură):

Mda...ai avut dreptate...A murit sad

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să-l duci la veterinar, altă variantă nu ai.
Pa, pa.

| David77 a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Salut. Trebuie neaparat dus la veterinar. Se poate agrava si se poate intampla ceva si mai rau, PROBABIL. Deci du-l la veterinar cand mai repede sa nu se agraveze. Nici eu nu stiu exact ce o fii chestia asta, de ce se poarta atat de ciudat, dar probabil e agitat in ultimul timp, are el ceva. Il duci la veterinar, frumos, el o sa-ti spuna ce faci, poate e necesar sa-i dai ceva si o sa se rezolve. Sper ca te-am ajutat.winking

| shew a răspuns:

Exact si al meu doarme de dimineata pana seara. Iar seara are un chef de joaca :-p

| AtateaConditii a răspuns:

Poate e in calduri, ce e fata sau baiat? Hamsterii mai hiberneaza.

| Ciuffx a răspuns:

Uhm..nu stiu ce sa zic...du-l la veterinar...si in legatura cu dormitul..nu cred ca trebuie sa iti faci griji.zic asta pentru ca si al meu doarme cat e ziua de lunga laughing, si noaptea se trezeste si roade chestile alea de la cusca laughing.

| David77 a răspuns:

Du-l neaparat la veterinar. Nu trebuie sa-l tii asa. Se poate agrava si poate patii ceva si mai rau. Nu e bine chestia asta, nu stiu nici eu exact ce se intampla cu el dar trebuie dus la veterinar. Sper ca te-am ajutat.