| AnimalLover02 a întrebat:

Stiu ca pun cam multe intrebari despre hamsteri,doar ca maine mi-l iau(daca nu intervine ceva),am schimbat si categoria laughing. Deci intrebarea e: Ce sa fac cu hamsterul cand mi-l voi lua? In sensu ca il las sa doarma, ma joc cu el ii dau sa manance? Ce sa fac ca sa se acomodeze cu mine?

FUNDA happy

Răspuns Câştigător
| DoarSteff a răspuns:

Toate 3 si sa vezi ca nu va fugi de tine nici un moment big grin Mai intai ii dai sa manance, apoi te joci cu el dar sa fii foarte atent/atenta caci e o creatura asa de sensibila si de draguta happy. Si la final il pui la somnic, daca vezi ca nu vrea, mai dai niste papa, asa il vei obosi (cu digerarea a prea multa mancare) si il vei adormi. Bafta.

| AnimalLover02 explică (pentru DoarSteff):

Poate vrei sa zici digestia? rolling on the floor

| DoarSteff a răspuns (pentru AnimalLover02):

Digestia e un proces. Dar de exemplu: Tu cand mananci nu "digestezi" mancarea? nu, ci o digeri nu? Mda. laughing Deci mie mi se pare corecta fraza "cu digerarea a prea multa mancare". laughing

| AnimalLover02 explică (pentru DoarSteff):

laughing) ok, ti-am dat funda rolling on the floor ce mai vrei laughing

| DoarSteff a răspuns (pentru AnimalLover02):

Asta cam asa e laughing.

6 răspunsuri:
| Raulyo a răspuns:

In primul rnd trebuie sa il duci la examinari la veterinar casa i faca un carnet... dupa trebuie sa vezi ce prefera sa manince sunt mai multe tipuri de hansteri si trebuie sai stabilesti un loc de trai pe placul lui big grin sepr ca te-am ajutat