| AnimalLover02 a întrebat:

Stiu ca pun cam multe intrebari despre hamsteri, doar ca maine mi-l iau(daca nu intervine ceva) happy. Deci intrebarea e: Ce sa fac cu hamsterul cand mi-l voi lua? In sensu ca il las sa doarma, ma joc cu el ii dau sa manance? Ce sa fac ca sa se acomodeze cu mine? Vreau sfatuuurrriii happy

FUNDA happy

Răspuns Câştigător
| AtateaConditii a răspuns:

laughing Chiar esti bucuros/oasa, pai in primul rand ii pui talaj si ii pui apa si mancare, il lasi sa cerceteze apoi probabil se va pune la somn, il poti mangaia dar nu il scoate din cusca din primele zile, poate iti mai fuge prin casa, iti roade toate cablurilelaughing.

4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

O sa-l stresezi! lasa-l, ca nu-i papusa sa te joci cu el.

| Copac13 a răspuns:

In primul rand il pui in cusca aia din plastic sticla ce-o fi apoi il lasi sa exploreze cusca apoi ii dai de mancare iar la final il lasi se plimbe prin casa

| zăGhost a răspuns:

1-2 zile lasă-l să se acomodeze, vorbeşte-i doar... după, mângâie-l uşor. Când va sta la mângâiat fără să se tremure sau să fugă, poţi să-l scoţi din cuşcă şi să te joci cu el.

| IMissYou123 a răspuns:

Poate ti se pare ca l-as trata ca pe un caine dar eu zic sa-l mangai pe la urechiuse si vezi daca inchide ochisorii ii place happy apoi poate ii dai ceva de mancare si il lasi sa doarma, si dupa ce se trezeste te mai joci tu cu elwinking