| KmC96 a întrebat:

Ajutor urgent...Hamsterul meu sirian are 1 an si 8 luni este foarte apatic si inactiv de 2 ore nu stiu ce are va rog din tot sufletul ajutati-mabig grin

5 răspunsuri:
| JustBelive a răspuns:

Pai, daca inca traieste, a intrat intr-o perioada de hibernare.Asa patesc toti hamsteri, dar in cazul inca re ia-i dat carne sau alimente preparate...imi pare rau sa-ti zic...hamsterul tau s-a dus
sadcrede-ma...Hamsterul meu a murit tot pe la 1 an si un pic deoarece vanzatorul de al care l-am luat ii dadea carne.Carnea micsoreaza viata rozatoarelor.Si nu puteam sa nu ii dau carne pentru. ca sarea pe gratii si facea ca toate alea.Pana la urma a murit intr-o zi de iarna, tot aa, statea teapan in cusca si deobice hamsterul meu musca dar cu 1-2 zi(le) inainte sa moara ma lasa sa il mangai.Succes si sper ca nu a murit!

| JustBelive a răspuns:

Aaa. da, am uitat sa mentionez ca hamsterii traiesc cam 2 ani

| Onutzyk a răspuns:

Du`l la veterinar daca nu vrei sa moara sad

| Actimel a răspuns:

Imi pare rau sa-ti zic. nu prea mai are sanse. du-te repede cu ell la veterinar. anunta-ne ce sa mai intamplat. bafta sad

| Trăie a răspuns:

Poate a mancat ceva ce nu-i place...