| DennK a întrebat:

TPU am nevoie de ajutor urgent. Hamsterul meu e pe moarte si nu stiu ce sa-i mai fac. A stat in soare o ora jumatate si acum nu mai misca dar inima ii bate. Am incercat sa il ud pe bot, dar nimic. Am incercat sa.l tin la rece. Tot nimic. Daca stie cineva, va rog ajutati-ma.

7 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Muta-l repede intr-un loc cu umbra si asigura-i apa la o temperatura potrivita. In nici un caz nu-l uda cu jet rece, pentru ca poate intra in stare de soc. Daca nu-si revine, du-l de urgenta la veterinar!

| DennK explică (pentru evenso):

Multumesc de raspuns dar deja a murit. straight face.

| evenso a răspuns (pentru DennK):

Imi pare foarte rau sad

| DennK explică (pentru evenso):

Și mie.

| LetMeHelp a răspuns:

Du-l la veterinar urgent pana nu moare!crying ar fi pacat sa moara o vietate...

| SpatariuMihaela a răspuns:

Hamsterii sunt nocturni pentru ca nu le place soarele puternic.Ai facut o prostie ca l-ai lasat atat in soare si poate ca un veterinar te poate ajuta dar nu se poate garanta niimic

| DennK explică (pentru SpatariuMihaela):

O______O. Buna dimineata, a muriiit, cee nu intelegi straight face?