| Irina_alexandru a întrebat:

Hamsterul meu sirian are obiceiul sa muste ceea ce face sa nu il pot tine mult in mana. Ce sa fac sa il obisnuiesc cu mine fara sa ma muste? Are deja 6 luni de cand e la mine.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Oferă-i mâncare din palmă

| lintemaria a răspuns:

Incearca sa lasi cateva bucati de servetel cu mirosul tau in cusca lui ( tine servetelul in palma sau pe incheietura ) sa le foloseasca pentru cuib, incearca sa-l ademenesti cu mancare si sa nu il ridici prea mult de la sol, sa nu sara sau sa se loveasca. Poate e stresat din alte motive. Cat de mare e cusca in care sta? Mai sunt alte animalute in camera cand il tii in mana sau il scoti din cusca?