| sanea06 a întrebat:

Am 12 ani si sunt baiat, Ce rasa de caine imi recomandati? De ce?

5 răspunsuri:
| bogdy_7709 a răspuns:

Eu la 12 ani am avut amstaff femela si un cane corso baiat acum am beagle aia au trait 7 ani si i-am luat inaceiasi zi.deci depinde si de parintii tai eu iti spun beagle sunt prea afectosi si daca vrei sa ii plimbi u nu o sa te plimbe el

| leea99 a răspuns:

Cocker Spaniel de Vanzare:
Cocker Spaniel: Cateii de rasa Cocker Spaniel sunt cei mai mici dintre rasele de vanatoare, au ca elemente distinctive urechile lungi, ce atarna pe langa cap, ochii deosebit de expresivi, ce tradeaza orice emotie si dispozitia vesela ce ii face sa fie deosebit de receptivi la orice manifestare de afectiune si sa nu poata refuza o invitatie la joaca. Cainele din rasa Cocker Spaniel este unul dintre cei mai simpatici si populari caini de pe pamant. De fapt publicul a fost atat de indragostit de cainele Cocker Spaniel American, incat acesta a ocupat prima pozitie in topul celor mai iubiti caini realizat de American Kennel Club pentru 16 ani, performanta neegalata de nici o alta rasa. cu: caini de vanzare, rase de vanzare, vand catei Cocker Spaniel; Originea cateilor din rasa Cocker Spaniel: Au fost creati pentru a insoti stapanul la vanatoare, numele lor Cocker fiind legat de faptul ca initial participau la vanatoare de sitari. Cuvantul Spaniel semnifica -de provenienta spaniola, aceasta fiind tara unde aceasta rasa de vanatoare si aport a fost creata. Din Spania cainii Cocker Spaniel au fost transportati, vanduti, oferiti ca daruri de pret sau doar si-au insotit stapanii in Anglia. cu: caini de vanzare, rase de vanzare, vand catei Cocker Spaniel; Cainele Cocker Spaniel Englez a fost importat in America de Nord si Canada din Marea Britanie, in anii 1870. asta e parerea mea poftim si imagini daca vrei
http://www.allsmalldogbreeds.com/......paniel.jpg

| danSS a răspuns:

Saint Bernard.

| Gagaloo a răspuns:

Basenji pentru. ca nu naparlesc aproape deloc, sunt afectusosi, jucausi si nu sunt galagiosi.

| squash a răspuns:

Eu am un pitbull si am 12 ani. Dar nu ti-l recomand ca nu cred ca esi in stare de el.In schimb iti recomand un ciobanesc german sau un lup alsacian deoarece sunt foarte afectuosi fata de familia sa si sunt si buni de paza.