| 2puncteics a întrebat:

Am 2 caini
Unul care are aproape un an si unul mic de vreo 2 luni.

Cel mare inainte luase capusi din iarba si i-am facut injectie si tot avea am fost la o farmacie veterinara si i-am cumparat o picatura de pus la gat i-am pus ai acum nu mai are nimic este curat dar cel mic si el are capusi si nu stiu ce sa ii fac i-am facut baie si a luat altele din iarba nu am ce sa ii pun pentru ca este mic i-am cumparat o zgarda antipureci dar pentru capusi nu am gasit nimic pentru el si nu stiu ce sa ii fac.

Răspuns Câştigător
| VERSACE_7822 a răspuns:

Este la farmacie ceva fiola anti purici paduchi si capuse aia o amesteci cu 2 l de apa i faci baie in apa ai si dupa un timp pica capusa singura am uitat cum se numeste da eu zic sa intrebi ca shtye farmacista de ce zic eu
pls funda

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Incearca sa nu mai lasi cainele mic in iarba asa nu mai ia capuse ii dai libertate atunci cand ii poti pune acea picatura sa nu mai aiba capuse asa cum ai procedat cu cel mare.

| Negrea_Amalia_1995 a răspuns:

Exista la farmacie un sampon pentru caini si pisici il speli cu el si scapa de capusi ca pentru asta e. Nu ai cum sa impiedici cainele sa se duca in iarba numai daca-i faci baie scapa de capusi apoi il iei in casa cu tine asta ar fi solutia.Capusi sunt primavara, vara iarna si toamna nu mai sunt.
Mai sunt niste picaturi care se pun dupa cap ca sa scape de capuse.Du-te si intreaba la farmacie veterinarul iti va spune sigur