| anonim_4396 a întrebat:

Am 2 papagali (nimfe) unul din ei cred ca are ceva deoarece sta numai jos nu se mai catara, nu se ridica in picioare, penele sunt ciufulite nu mai sunt lipite de corp, de mancat mananca nu ca de obicei dar mananca problema este ca nu se mai tine pe icioare.stie cineva ce ar putea sa aiba? ce sa ii dau? ce credeti ca are? va rog dati-mi un raspuns cat mai repede!

4 răspunsuri:
| tee a răspuns:

S-ar putea sa aiba diaree. Du-te la un veterinar si cere ceva pentru diaree pentru pasari. Pana atunci da-i ceai de menta, fortat pe gat. Daca nu il tratezi va muri in cateva zile.
Inainte era galisan care era buni pentru pasari, dar nu stiu daca se mai gaseste. Oricum veterinarul stie ce sa-i dai. Sa nu uiti sa intrebi cat sa-i dai. Sa-i spui si simptomele ca poate are altceva. Dar pana atunci sa-i dai ceai de menta neaparat. Mai concentrat asa. La 200ml apa un plic de ceai sau daca ai menta frunze cam o lingura de frunze. Il lasi sa fiarba un minut, doua, il racesti si il dai cu seringa (fara ac). daca ia cateva inghitituri e de ajuns. II dai din ora in ora sau la doua ore. Bafta!

| tee a răspuns:

Ce iti face papagalul?

| veronyka a răspuns:

Dul la veterinar sau eţi adio de la el

| diablo4life a răspuns:

Hmmm...mai bine dul la veterinar... e mai sigur asa pe net poti sa-ti omori papagalul si o sa iti para rau dupa