| Akita41 a întrebat:

Am un perus de vreo 8 ani si cred ca este bolnavior.
Doarme foarte mult, sta cu penele ciufulite, nu prea mai mananca asa mult ca de obicei si nu stiu ce sa fac.
Am vazut pe internet ca foarte multi perusi au asta si nu am inteles daca e vreo faza trecatoare sau vreo boala. Va rog sa ma ajutati!

2 răspunsuri:
| irinuk28 a răspuns:

Buna,imi pare rau ca trebuie sa iti spun eu asta, insa un perus traieste maxim 8 ani, iar dupa cum ai descris tu starea perusului tau, cred ca trebuie sa te astepti la...sti tu sad. Toate cele bune!

| Trofimov_Andreea-Maria_1994 a răspuns:

Eu zic sa il duci la un veterinar!