| Andrəi a întrebat:

Am 3 porcusori de guineea fata,tata, mama
Aveam ei ele erau in calduri si peste 1 saptamana am vazut ca fetita era gravida (misca puiul) a nascut, dar peste o saptamana m.am mai trezit cu 2 pui de la (mama mare laughing). Tatal tot face un sunet cand aude puii si femelele (va dati seama ca atunci cand a nascut puiul lele l-am mutat pe cel mare acum plange (tatal cand le aude si le vede dar nu am ce sa ii fac) Puteti sa imi spunetu cand ii pot lasa pe toti intr-o cusca?

Răspuns Câştigător
| AlinaUnikorn a răspuns:

Tatal vrea sa ii omoare. Cel mai bine ar fi ca atunci cand lasi puii cu tatal lor sa ii supraveghezi, se va obisnuii cu ei in cateva saptamani. Daca totusi trebuie sa ii lasi pe toti incearca sa pui un carton de dimensiunea custii in cusca astfel in cat sa se formeze 2 camere mai mici.

Sper ca te am ajutat...

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Le pui laolalta cand vrei sa se mai inmulteasca.

| Crackman a răspuns:

Da crezi ca el vrea sa ii omoarewinking? lasa-l pe tata sa atinga copilasi.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Pe viitor iti recomand sa nu mai lasi sa existe o posibila fecundare.Stăpânul trebuie sa stie cati pui are femela in ea pentru ca unul din acea este posibil sa nu se nască.Si sa nu uitam ca femeia dupa nastere se detaseaza de pui ei.Cel mai bine este sa ai 2 porcusori de acelasi sex dar de vârste diferite.