| Olariu_Olimpiacamy_1997 a întrebat:

Tocmai mi-am cumparat doi porcusori de guineea un mascul si o femela, imi doresc sa faca puii am citit totul despre ei, dar nu stiu cum pot curata cusca atunci cand femela va naste?? am voie sa ating puii? Daca nu ii mai acceipta?

1 răspuns:
| Constanteanca a răspuns:

Doar nu cureti cusca zilnic. poti astepta cateva zile sa mai creasca putin si abia apoi s-o cureti. Totusi, n-ar fi nici o problema sa-i atingi, doar la pasari e problema asta, mamiferele nu renunta la pui daca simt alte mirosuri tongue Cel putin eu n-am avut astfel de probleme.

Sa-i stapanesti sanatoasa!