| BwerWar2002 a întrebat:

Am 3 porumbei rotati, aveam 4 dar o porumbita a murit, si cea care a mai ramas sta cam suparata... intrebarea ar fi: Porumbeii masculi rotati se pot imperechia cu o voiajoare? Am 25 voiajori. Va rog sa nu raspundeti doar cu da sau nu, spre exemlu daca da puii cum o sa fie rotati sau simpli, vor avea culoarea combinata?

1 răspuns:
| 463257524 a răspuns:

Eu nu ti-as recomanda sa imperchezi pasari de specii diferite. Parerea mea este ca nu pot sa se imprecheze. Dar in caz ca o fac, puii o sa iasă hibrizi, cu noante amestecate (depinde de părinții puilor).