| Atino a întrebat:

Am 4 ratuste pekin(aveam 4 acum am 3)Sa va spun povestea mea! Am cumparat 4 ratuste peking de la un magazin Agroland si le-am adus acasa la mine locuiesc in Bucuresti stau la curte. Le-am pus intr-o cutie de 1.5mp si dupa 4 zile una a ologit care era si cea mai mica! Nu ma pricep asa ca am crezut ca si-a dislocat piciorul si nu am stiut ce sa fac. dupa am observat ca a mai ologit una si le-am mutat din acea cutie si le-am pus intr-o ladita si jos am pus niste usb si lampa de incalzire etc.Am vazut diaree alba si automat mi-am dat seama ca sunt bolnave am luat un antibiotic am pus in apa nimic si am luat alt antibiotic sub forma de pastile si le-am bagat la fiecare in cioc cu forta pentru ca nu voiau si ratusca cea mica nu mergea de loc si mai era una bolnava asa ca in seara asta am vazut ca respira greu si i-am dat niste apa. m-am mirat ca a baut doua ciocuri de apa si ea nu bea decat daca ii bagam pe gat cu siringa cate putin! asa ca am luat-o si am mangaiat-o si s-a uitat la mine si ii batea puternic inima si a inceput sa dea din cioc vrand sa tipe dar nu putea se auzea foarte incet era foarte bolnava saraca si a inceput sa dea din cap, am mangaiat-o pentru ca mi-am dat seama ca moare. s-a uitat la mine pentru ultima data ca o tineam in brate si a murit a lasat capul pe piciorul meu si inima nu ii mai batea am inceput sa plang de suparare.M-am atasat foarte tare de ele...nu stiu daca voi depasi si imi e frica ca va muri si cealalta precizez ca mai am doi ratori dubli cat ratusca care mai e in viata.Am facut poze cu ele ca sa le am amintire..nu stiu daca voi trece peste asta!

1 răspuns:
| Live4Ride a răspuns:

Mergi cu ele la un veterinar bun. Este unul cum cobori de pe podul grant in spate la blocul mare cfr!