| Atino a întrebat:

Va rog sa ma ajutati! am 4 ratusete pekin de doua saptamani si le-am pus ziar intro cutie destul de mare sa zic de 1.5mp si acum au anchilozat pentru ca am aflat de pe net ca daca alunce pe ziar lise lucseaza picioarele si acum le-am pus pe lem su vad ca nu alunca...dar vreau sa stiu daca se vor recupera pentru ca doua dintre ele abia merg si celelalte doua dau semnecrying

Răspuns Câştigător
| GabrielXD354 a răspuns:

Daca fac spagatul/sfoara whatever au displazie de sold care se face din motivul mentionat mai sus de tine.Pentru a se corecta se ia o bucata de burete subtire vreo 2 cm grosime si se fac 2 gauri in care se introduc picioarele ratei.In vreo 3 zile oasele ar trebui sa se sudeze.Eu am avut asta la un pui de gaina si a functionat.