| anonim_4396 a întrebat:

Am adoptat un ciobanesc german de 1 an care a fost parasit de stapani,ideea e ca nu e rau,adica nu pare foarte protectiv,mai am un ciobanesc german,femela de data asta, de 4 luni care este rea si il latra iar el se sperie,stiti cum sa il fac mai curajos,fara sa il duc la dresaj, pentru ca mi se pare...nu mai zic,

Răspuns Câştigător
| Rocsid a răspuns:

Masculul ar putea oricand sa o atace pe micuta.dar e constient ca e pui si ca e agitata si o lasa in pace..cu trecerea timpului o sa fie prieteni foarte buni si femela o sa preia foarte mult din comportamentul masculului.
Eu am avut un cg batranel si am primit un altul mic si obraznic...si cel mic tot timpul il musca pe cel mare si nu reactiona ba chiar se ascundealaughing
Datoria ta este sa le oferi iubire si papic...sunt catei foarte inteligenti si o sa isi faca ei ierarhia in haita. si ce daca femela o sa fie alfa? important este sa nu iasa cu bataie intre ei...
Sa te bucuri de ticalosi!