| soaitamarius a întrebat:

Am cumparat astazi doi pesti xipho o femeala si un mascul si masculul e foarte lent nu prea mananca si are ochi rosi e normal masculul? e portocaliu cu negru asa sunt ei pentru ca femela e numai portocalie si mananca inoata si nu are ochi rosi e normal la mascul sa fie asa?

Răspuns Câştigător
| a1doru a răspuns:

Masculii pot fi si unicolori si bicolori.nu are nimic daca are ochii rosiirolling on the floor. ceea ce ii deosebeste de femele, este forma cozii.