| Decebalul a întrebat:

Am cumparat prin februarei 3 pui de gaina de le o crescatorie de pui de rasa. Acum puii au crescut (sunt 2 gaini is un cocos) si pana acum i-am rasfatat ca sa se faca mari si sanatosi. Problema e ca o gaina a fost muscata in zona urechii de ceva, o albina, o vispie, acum 2 saptamani si nu i-am dat importanta. Acum gaina are zona aceea umflata. Ce i-as putea face sa o tratez, fara sa o duc la veterinar?

2 răspunsuri:
| Voidwithin a răspuns:

Pai si la om se umfla zona aia si doare cand apesi.
E reactia organismului la venin, acum sunt unii care daca ii inteapa in mana se umfla peste tot la fata, le vine rau etc aia is alergici.

| anonim2596 a răspuns:

Trebuie sa o duci la veterinar, ca u nu ai ce sa-i faci si s-ar putea daca nu o duci curand sa se agraveze