| MIhaitza81 a întrebat:

De cateva luni bune am o pisica foarte frumoasa, chiar daca nu este de rasa. Dezavantajul la ea a fost ca i-a placut viata sexuala. Glumesc, dar trecand peste asta, vreau sa intru direct in subiect. Din momentul actual au trecut 6 saptamani de cand ea a nascut 4 pui. Ei au crescut frumos, sunt mari, dar intrebarea este: este posibil ca in ea sa fie un pui mort pe care sa nu il fi putut dat afara la nastere? Intreb asta, deoarece in ultimele saptamani pisica s-a purtat foarte ciudat, nu mai este in firea ei. Stiu ca este normal ca asta sa se intample, deoarece puii o schimba, dar s-a comportat foarte ciudat. In plus este foarte umflata pe partea stanga a burtii, iar cand pui mana se simte ceva tare. Nu mai mancanca destul, digera absolut tot ce mananca, vomita. Imi este foarte frica de sanatatea acesteia, dar nu am banii necesari pentru un veterinar. O sa strang si o sa vad unde o sa o duc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Tomitza38 a răspuns:

Recomand vizita veterinara. Ceea ce spui poate fi adevarat. Am mai auzit cazuri de genul acesta, insa nu cred ca pot fi rezolvate decat prin interventie chirurgicala. Sanatate pisicii!

1 răspuns:
| SERIALS a răspuns:

Pleaca la veterinat, urgent!