| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPUbig grin...Am o pisica care are 4 pui dragalasi de 2 saptamani; din nefericire ei au racit un pic(stranuta si au la ochi puroi ). As dori sa stiu daca la puii atat de mici se poate da un tratament antibiotic. Daca nu, ce as putea sa fac pentru ai ajuta sa se faca sanatosi(in afara de a-i duce doctorul veterinar)? multumesc anticipat >:. dau fundahappy

Răspuns Câştigător
| Reny a răspuns:

Buna!
Cel mai probabil au facut gripa felina.Si pisoiul meu a facut cand era mic.Inainte sa ii duci la veterinar(este neaparat sa o faci)poti sa ii lasi sa doarma intr-un loc cald si moale.Este cel mai imporant lucru cand sunt bolnaviori.
Pupa-i din partea mea si insanatosire grabnica!

1 răspuns:
| sufletzel a răspuns:

Ia niste unguent cu Kanamicina de la farmacia umana si da-i la ochi de 2 ori pe zi. Si tine-i la caldura.