| AndreiAnde a întrebat:

Am de mai mult de 4 saptamani niste pui de hamster care se sperie foarte usor cand vreau sa-i mangai si fug in cel mai indepartat loc al custii, cum as putea sa fac sa nu mai fie asa speriosi si sa se obisnuiasca cand ii iau in mana sau ii ating?

Răspuns Câştigător
| BBnikki a răspuns:

Incearca sa nu il iei in mana. Intai mangaie-l cu un deget, apropiindu-te usor de el, iar cu timpul se va obisnui si nu se mai speria.

1 răspuns:
| JustGangster a răspuns:

Nu il lua in mana ci mangie-l cu degetul sau daca nu puneti mancare in palma sau pe deget(un pic) si dai mai scoate-l din cusca si mai lasa-l liber. Asa poate cu timpu se va obisnuii cu tine si nu mai fuge. Noroc cu hamster-ul tau. FUNDA?