| anonim_4396 a întrebat:

Perusul meu este fricos, iar cand bag mana in colivie si vreau sa. l mangai se sperie f tare si se lasa pe spate. cum as putea sa. l fac sa aiba incredere, sa. l linistesc si sa. l pot mangaia, sa se urce pe deget?thinking

2 răspunsuri:
| criss:) a răspuns:

Poate o sa ti se para cam dur... dar mege...nu ii da de mancare ceva timp(nu mult)si apoi o sa iti ceara, atunci cand ati
cere da-i de la tine din mana si o sa vina sa pape daca vrea.happy

| LoveForShania a răspuns:

O faci ca si celorlalte fiinte. Nu ca si cainilor, pentru ca cainii sunt mai inteligenti. Dar apropie`te de el, hraneste`l tu insusi, si o sa vezi ca o sa va apropiati cat de cat.