| Viviannnnnna a întrebat:

am un hamster si tot roade gratiile de la usita custii si e cam salbatica; de fiecare data cand vreau sa ma apropii cu mana de ea incepe sa fuga.cum o pot imblanzii? funda!

Răspuns Câştigător
| Uniquegirl a răspuns:

Ba da poti happy

si eu am un soarece chinezesc

se comporta la fel

il am de 2 ani si de atunci tot roade gratiile

dar asta nu inseamna ca e salbaticlaughing

nu te speria

vrea doar sa iasa din cusca.nu cred ca inteleg ca nu pot sa faca asta dar in fine.

Poti sa il imblanzesti i urmatorul fel:

ii deschizi usita la cusca

si sa ai o bucata de morcove sau ceva

sa stii a soricelului meu nu ii plac morcovi

acum nu stiu depinde

sa revenim

si o sa vina sa manance

si dupa poti sa il iei si in mana

vezi ca e posibil sa te muste

dar nu pentru ca e salbatic

al meu inca musca

si daca il lasi pe jos

nu te speria daca pleaca p undeva

al meu da dus si in camara si a iesit plin de panja de paianjen. dar a venit

numai sa vezi unde pleaca.

Cu placere :*

Funda?; 3

4 răspunsuri:
| RMihai a răspuns:

Nu prea poti, ii 'soarece' totusi cata minte sa aiba stiu cum sunt si eu am avut sunt mai salbatici cam agitati, da-i pace o perioada de timp. normal ca fuge cand iti bagi mana in cusa sal prinzi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alexandru si eu am un hamster si face la fel. Ia niste mancarica in mana sau iau un pix si baga-l printre gratii sa il roada. Dupa aceiea o sa vina la tine. mai mult ca sigur! Dar te rog cauta id lui Justind Bieber!

| Pandarzv a răspuns:

Ca sa nu mai fie asa de salbatic trebuie sal scoti din cusca din cand in cand dar nu mult... cam 2-3-4-5 minute... apoi nu va mai fi asa de salbatica. Ea se comporta asa din cauza ca se afla intr-un spatiu inchis.

| CamAnonim a răspuns:

Poi roade gratile pentru ca vrea sa iese afara asa face s al meu