| anonim_4396 a întrebat:

Am un papagal(e fata) care statea sa o mangai, sa ma joc cu ea. Dupa ce i-am luat pereche,nu mai sta sa o mangai si maraie mereu cand vreau sa o ating, dar in rest sta pe mana mea, e ok. Cum as putea sa o fac iar sa ma lase sa o mangai?

1 răspuns:
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Pentru că ți-ai completat perechea de papagali, aceștia nu îți vor mai oferi afecțiunea pe care ți-a oferit-o cândva femela ta papagal. Încearcă să ai activități cu ambii papagali și să le oferi atenție în mod egal fiecăruia.
Încearcă să le urmărești fiecare mișcare și să vezi cum se comportă unul cu altul.