| Ejkoli a întrebat:

Am doi Ciobanesti Romanesti de Bucovina de 9, 5 luni. Sunt destul de mari dar nu imi place ca nu sunt agresivi cu strainii. Latra puternic pe oricine intra in curte dar cand il dezleg merge in fuga langa el, il miroase si pleaca. Sunt multi hoti si in urma cu o saptamana ne-au furat o plasma din casa, au spart geamul si... Cainii dormeau, s-a intamplat foarte repede. Nu stie cineva cum sa ii fac sa muste pe cine e necunoscut? Dau Funda la cel mai complet raspuns!

3 răspunsuri:
| nouamm a răspuns:

Pai asa-s bucovinenii...latra dar nu musca.

| angeldevil_7103 a răspuns:

Tu i-ai esucat asa pentru ca te-ai jucat de mici cu ei si i-ai invatat cu strainii

| OtySt a răspuns:

Cainii tai au nevoie de dresaj de paza. Poti apela la un specialist in acest lucru din orasul tau. Pentru dresajul de paza este nevoie de o persoana puternica si experimentata. Daca mai ai nevoie de ajutor te poti uita aici http://alldogslover.blogspot.com/ sau imi poti trimite un email pe adresa alldogslover@yahoo.com
Mult succes!