| DanyXhell a întrebat:

Am doi hamsteri de rase diferite, si am doar o cusca.
As vrea sa-i pun impreuna dar sunt amandoi masculi si mi-e frica sa nu se bata.
Ce ar trebui sa fac?
Funda!

9 răspunsuri:
| adi_9709 a răspuns:

Pai mai pune un mascul sau o femel. Daca se bat doi masculi vine si al 3 lea si se potolesc iar daca pui o femela cei care se unneste cu ea va deveni grupul dominant.

| IchHabeKeineName a răspuns:

Ai putea sa desparti cusca in 2 cu o bucata de plastic, gasesti tu ceva. Iar daca e un pitic campbell cu un roborovski, nu cred ca se intampla nimic, dar daca e un sirian cu un pitic, se vor bate cu siguranta. Niciodata sa nu tii 2 sirieni in aceeasi cusca, se vor bate pana la moarte. Numai bine si tie si animalutelor tale!

| b3nYy a răspuns:

Buna btw.pai ai putea sa pui o bucata de lemn si daca poti sa tai cumva ca sa stea fixa...
sper ca te-am ajutatbig grin

| StopCardiak a răspuns:

Poti sa pui un geam de sticla in mijlocul custii pe unul in partea dreapta si unul in partea stanga dar nu un geam mare unul mic un fel de patrat eu am facut asa si a mers!

| anncky a răspuns:

Daca ai 2 hamunsteri si sunt masculi trebuie sa ai 2 custi! daca ii vei pune la un loc se vor bate cu siguranta!
sau poti sa lasi unul in cusca iar celuilalt sa ii cunstruiesti tu un fel ca casuta...
sau ai putea sa imparti custa in 2 parti egali happy (poti sa pui in mijloc un carton )
sper ca te.am putut ajuta

| anncky a răspuns:

2 hamsteri scuze am gresit
si acolo am vrut sa scriu cusca nu custahee hee

| anncky a răspuns:

Funditza puppy dog eyes ?

| iChaz a răspuns:

Imparti cusca in 2, pe jumate. Pui pe mijloc geam, de exemplu. Sau, daca nu vrei sa se vada, pui doua geamuri iar intre ele ceva opac.

| Smeker25 a răspuns:

Poti sa delimitezi cusca cu ceva subtire ca sa nu le prea iei din spatiu si le pui la amandoi boluri cu mancare diferita! Vor avea un spatiu mai mic dar cred ca e singura solutie happy! Bafta! Funda?