| T7uk a întrebat:

Am doi perusi acasa si as vrea sa stiu cat pot trai? FUNDA!big grin

Răspuns Câştigător
| Danyelusha a răspuns:

Buna! De regula, perusii traiesc pana in 20 de ani, dar cands unt tinuti captivi in cusca traiesc 10 ani. Si eu am perusi de vreo'o 5 ani si sunt inca in putere.
Sper ca ti-am fost de ajutorwinking

| T7uk explică (pentru Danyelusha):

Baiatul are 7 ani iar fata are 5 ani si ambi sunt in putere.MERSI!

| Danyelusha a răspuns (pentru T7uk):

Cu placere winking

5 răspunsuri:
| noname1308 a răspuns:

Perusii pot traii cam 10 ani dar sunt si care depasesc varsta big grin Eu am un mascul de 5 ani ^.^

| DollaMica a răspuns:

Al meu a murit dupa 7 ani, dar cand l-am luat, nu era pui. Asa ca traiesc destul de mult.

| TRM54 a răspuns:

A am si eu un perus frumos galben cu verde penajul acestui, eu stiu ca perusi traiesc 100 de ani parca intre 90-120 de ani! Nici eu nu am crezut dar asa este!happy