| cățelușa56 a întrebat:

Am doi pesti[fata si baiat] intr-un acvariu impreuna cu alti pesti care nu sunt de rasa lor.Se pot imperechea intr-un acvariu cu mai multi pesti diferiti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu creca da insa nu sunt sigura deoarece si eu am acvariu in clasa, la scoala si au facut pui chiar daca sunt vreo 3 natii de pesti

7 răspunsuri:
| Roby67 a răspuns:

Macropodus opercularis (pestele paradis) nu o sa imulteasca intr-un acvariu in care sunt si alti pesti. Pentru a se imulti se pun intr-un acvariu separat in care apa are aproximativ 20 de cm, si cateva plante plutitoare sau o bucata de stiropol pe care o sa depuna femela icrele.

| cățelușa56 explică:

Savy, eu am pesti din rasa pestele paradis o fata e foarte diferita de un baiat la aceasta rasa, baiatul e mai lung, mai subtire mai rau si mai fumos, iar fata e mai mica si mai grasuta

| jump a răspuns:

Salut.
da, se pot imperechea, dar daca nu au o maternitate, se imperecheaza degeaba, ca ceilalti pesti, daca nu chiar ei, isi pot manca puii. e ieftina e jucarie d`asta. uite, mai intereseaza`te p`aici : http://www.acvariu.ro/.intra pe forum ca gasesti o groaza de chestii pentru acvariul tau.

zi frumoasa.

| nelu13 a răspuns:

Daca sunt pesti vivipari(adica care fac pui vii, nu depun icre)ex:guppy, xipho se imperecheaza

| Savy a răspuns:

A... cum determini genul unui peste? Sunt chiar curios, asta nu m-a interesat dar mi-ai trezit tu interesul.

| Lucaci a răspuns:

Desigur!

| Daria2222 a răspuns:

Da pot chiar daca sunt de alta rasa stiu bine am si eu pesti acasa si da mi-au facut pui sper ca te-am ajutat te pup pa