| Andrei_Claudiu_1971 a întrebat:

Buna TPU... m.am gandit sa imi iau pesti......am o curiozitate; pesti betta pot sta 2 in acvariu? Fata si baiat normal.Ms

1 răspuns:
| LaLaura a răspuns:

Da, pot sa stau, dar daca are conditii de imperechere, adica apa sa fie in jur de 26-28 de grade ( oricum caldura apei la betta e minim 26 de grade, au nevoie de multa caldura), ca altfel femela nu doreste sa se imperecheze si masculul frustrat o sa o muste. Si de preferat este sa aiba minim 2 femele, masculul are tendita de a alerga dupa femela, si altfel o sa o epuizeze daca e doar singura. Si e de preferat ca acvariu sa aiba capacitate de 10-15 de litri.