| Jeozelin a întrebat:

Am gasit acum o saptamana o pisica angora pe drum era ingrijita si gravida in curand naste ce sa fac sa o pastrez sau sa ii caut stapanul... e tare frumoasa si o iubesc mult ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Alle15 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. Daca parintii iti permit so pastrezi si daca o iubesti tine-o pentru tine.Cel care a abandonato nu are deloc inima si nu iubeste acest animal.De ce le-o mai fi luat dac stia ca il va abandona? Nu inteleg lumea din ziua de azi.Eu te sfatuiesc,in cazul in care o opresti,sa-i faci un consul la veterinar si, in caz de probleme de sanatate a pisicii, sa-i faceti un vaccin. Poate persoana respectiva a abandonato ca nu avea venituri so trateze si ca aceasta era bonlava de o gripa. tine-o si fai un consult rapid sa stii daca e in regula so pastrrezi.

5 răspunsuri:
| InLove a răspuns:

Cred ca ar trebui sa ii gasesti stapanul, pentru. ca probabil si acum cineva se gandeste la ea si o cauta! Asta daca are stapan! iar intre timp o poti ingriji, si poate daca ii gasesti stapanul, ii poti zica, ca recompensa sa pastrezi un pui, pentru. ca chiar daca o pastrezi, nu stiu. daca vrei sa te trezesti cu vreo 5 pisici in casa! parerea mea, gandeste-te ca daca ar fi a ta si ai pierdeo tiar place ca cineva sa o gasesasca si sa o inapoieze, iar daca nu are stapan, cu atat mai bine pentru tine, eu cred ca asa e cel mai bine si mai corect, chair daca o iubesti, sad, imi pare rau ca esti in situatia asta!
sper ca te-am ajutat!

| alissa6 a răspuns:

Eu zic sa te straduiesti mult sai cauti stapanul, daca mias pierde pisica as plange un an. cine stie pote iti va da un pisoi

| Pony a răspuns:

Cine gaseste pastreaza! pastreaz-o sigur stapanul nu o iubea big grinbig grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand sa ii cauti stapanul. daca e ingrijita, stapanul e foarte bun.

| Mada14_8958 a răspuns:

Cauta-i stapanul si daca nu il gasest o pastrezi