| Skarr a întrebat:

Am gasit o pisica afara care pare ca a stat in casa. Era curata, prietenoasa, nu musca/zgarie.
Vreau sa stiu daca am cum sa vad daca e castrata? Ma gandeam ca poate daca a stat in casa, fostul proprietar a facut o. Nu am mai vazut o pisica castrata si nu stiu cum sa vad diferenta.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vezi in Youtube cum sa te prinzi

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu mai intră în călduri, e castrată.

| Yuoia a răspuns:

O duci la veterinar. Cu ocazia asta ii faci si deparazitarea.

| Eireann a răspuns:

O duci la veterinar si mai ales daca e castrata, roaga-l sa se uite si daca are cip. Pe baza cipului poti afla proprietarul si o poti inapoia. Eu asa am facut cu un caine gasit pe strada si femeia asa de tare s-a bucurat cand l-a primit inapoi si cainele la fel.

| Vikaa a răspuns:

Daca are o urma ca de cusatura,iti vei da seama, daca e o pisica blanoasa sansa ca sa vezi daca e sterilizata e cam slaba, du-o la un veterinar, daca nu e sterilizata, o poti steriliza. Mult noroc si sa o iubesti din toata inima.

| elenachiorean167 a răspuns:

Buna Skarr. Personal nici eu nu stiu cum poti vedea daca o pisica sau orice alt animal este castrat. Incearca sa o duci la un veterinar sa vezi asta sau incearca sa ii observi comportamentul. si din asta poti sa iti dai seama probabil. Sper sa te ajute raspunsul meu