| lamafina1337 a întrebat:

De ce pisica mea e salbatica, la modul 20% sta la mangaiat si restul zgarie, musca si face dezastru in casa+ ca are litiera curata si isi face de multe ori nevoile pe covor la baie, are 4-5 luni

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Se mai calmeaza cand mai creste, asa era si a mea pe atunci, acu are un an si cateva luni si e ceva mai cuminte, nu mai face atatea prostii si sta mult mai des la mangaiat, de muscat a cam renuntat, mai are momente dar a inteles ca n-are voie si daca n-o provoci nu musca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca pisica este un animal salbatic. Cainii au fost domesticiti de muuuult de tot. Exista dovezi ca au fost domesticiti acum 20000 de ani. Insa pisicile, doar recent au inceput fi domesticite. Pisica este singurul ta legatura cu natura. Pentru ca tu stai intr-o casa cu 4 pereti, si pisica este link-ul dintre tine si natura, salbaticie. Si noi obisnuiam sa traim in natura. Pana s-a format actuala societate.