| denisssssss a întrebat:

Am gasit un porumbel care nu zboara si nu mananca nu stiu ce are dar mie mila de el ii dau sa manance fortat dar apa nu pot sa ii dau las duce la veterinar dar nu avem bani ce are?

5 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Daca nu mananca lasa-l in pace, nu-i da fortat.

| Peridava a răspuns:

Sint asociatii de voluntari care se ocupa de animalele/pasarile bolnave.

| Akihito a răspuns:

Ar putea fi prea mic ca sa zboare, ar putea fi ranit ca sa zboare sau ar putea fi un porumbel din rasa celor care nu zboara.

| denisssssss explică (pentru Akihito):

A inceput sa mance si sa bea apa dar tot nu zboara manca singur

| Laura_Andreea_1996 a răspuns:

Dacă nu mănâncă înseamnă ca e bolnav, n-ai ce sa-i faci decât sa-l duci la veterinar, sau dacă nu, o altă optiune ar fi să mergi la o farmacie veterinară și sa-i spui farmacistului în detaliu despre porumbel.