| mihaa_9030 a întrebat:

Am gasit un pui de vrabie, cred ca abia era iesit din ou pentru ca erau si jumatatile de ou langa el. l-am lasat cateva ore in ideea ca poate vine mama lui sa il ia si nimic, asa ca am ales sa il iau sa am grija de el pana va creste putin apoi sa ii dau drumul. dar nu stiu prea multe despre asta.pana acum i-am dat paine inmuiata in lapte, malai, si i-am picurat apa in cioc. acum vad ca isi tot deschide ciocul si il inchide.nici nu stiu daca ar trebui sa ii mai dau sa manance ceva, deja i-am dat prea mult...acum pe seara am vazut ca incercau niste vrabiute sa isi faca cuib langa casa mea, credeti ca e bine daca il bag acolo in cuib? poate il ia langa ei big grin.

Răspuns Câştigător
| Oanny a răspuns:

Imi pare rau sa iti spun dar daca este atat de mic nu va traisad.
Si eu am avut grija de vreo 5 vrabiute pana acum si toate erau mici si stiam ca pot muri asa ca am zis ca decat sa le manance o pisica mai bine le iau si mor intr-un loc calduros la mine acasa, sau poate se intampla si minuni.De cuib nu stiu ce sa zic s-ar putea sa il impinga dar ai putea sa il pui si sa ii supraveghezi cateva ore sa vezi daca il primeste, daca il hraneste. Daca nu, inseamna ca asta ii e soartastraight facesad

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu stiu daca vrabiutele care nu-i sunt parinti vor accepta puiul in cuibul lor. Un caz identic cu al puiului tau si despre cum l-au ingrijit si hranit citeste aici : http://www.121.ro/forum/pui-vrabie-help-t10135.html

| Catherine a răspuns:

Cred ca cel mai bine e sa-l pui in acel cuib...dar daca nu st parinti lui s-ar putea sa il respinga sad...altceva nu stiu ce sa iti spun pentru ca u nu il poti creste si cred ca oricum daca il vei tine va muri, deci cea mai buna solutie e sa il pui in acel cuib si ai putea sa te mai uiti din cand in cand daca acele vrabii mai sunt acolo sau au parasit cuibul din moment ce u ai pus puiul acolo sau inca mai sunt dar ai grija sa nu te vada happySucces!:*

| Gumitzza5 a răspuns:

Nu cred ca e o idee buna:-s. Daca il pui acolo langa puii lor(ouale lor), il vor omora, sau il vor da jos din ciub si moare.Mai bine ai tu grija de el:X Ce ai facut tu e supeer dulceekiss. Si nasol ca a fost parasitsad

Răspuns utilizator avertizat
| fafnir a răspuns:

Du-l profesoarei de biologie. Ea stie sa il ingirjeasca tongue

| mihaa_9030 explică:

Bine.o sa tin cont de sfaturile voastre si va multumesc :*