| Denis_7327 a întrebat:

Salutari. Ei bine astazi am gasit un pui de porumbel prin fata blocului.Are ciocul destul de maricel si inca are puf pe el.Ieri seara l-am hranit cu niste paine si A BAUT SINGUR APA!(nu a trebuit sa ma chinui eu). Problema este ca nu stiu cu ce sa il hranesc in continuare si ce sa fac. Daca las fi lasat afara pana la ora asta el ar fi mort deja. Ei bine ce imi sugerati din cate am auzit sa inmoi malai in lapte si sa ii dau cu seringa? la viermi si rame incap pe ciocul lui dar nu cred ca este inca vremea pentru asta.ASTEPT AJUTOR RAPID.SALUT

Răspuns Câştigător
| IonutPutinica a răspuns:

Dai momentan seminte de grau cand mai creste elibereaza-l dar iti spun ca va muri deoarece nu va invata sa zboare si va muri probabil de frig

1 răspuns:
| Denis_7327 explică:

Ei bine nu prea mai incurajat.Eu il voi hrani...mereu cand ii e foame face un fel de sunet
a inceput deja sa deschida el gura si sa ii bag direct in cioc nu sa ma mai chinui eu sa eu deschid...cu caldura stau foarte bine si invatatul zborului sa zicem ca va avea un profesor destul de bun...nu are cum sa moara din aceste cauze.Mai astept si alte informatii.salut