| Lovelyx3Friendly a întrebat:

Am luat decurand de la Mahmudia un catelus metis cam in jur de 3 luni de pe strada, avea capuse si purici, l-am deparazitat, dar vad ca ii curge nasul. Poate avea vreo boala? ( gen parvoviroza)

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @Ciufix! Foarte frumos că ai salvat cățelul. Uite aici căte ceva despre nasul cățeilor http://www.animale.ro/articole/totul-despre-nasul-cainelui
Nu este parvaviroză dar nu strică să vorbești cu un veterinar.
O zi cu zâmbet să ai!

2 răspunsuri:
| Bibuşca a răspuns:

Nu happy!
Sigur nu are nici o boala. Dupa parerea mea caini trebuie sa aiba nasucul umed si cateodata este umed mai rau. Nu trebuie sa-ti faci griji pentru ca nu e nimic grav sa spunem ca e o reactie frecventa la caini.
P.S. si eu am 3 caini!

| iulia013 a răspuns:

Daca vezi ca ii curge mai tare nasucul ai putea sa tragi o fuga la veterinar sa vezi daca totul e in regula