| miruna013 a întrebat:

Am mai pus intrebarea asta, despre cum mi-as putea convinge mama(tata e ok)sa cumparam un catel in apartament si mi s-a spus o faza cu scrisoribig grin ii tare chestia, acum lucru la ea... dar daca asta nu merge as vrea sa mai aflu unele secretehappy repet ca mama nu e deloc usor de convins, am incercat odata sa aduc un pui in casa, dar nu mi-a iesit; am vb cat de frumos posibil cu mama, mi-am pus poze cu catei pe ecran, am o gramada de foldere cu rase de caini etc.As mai vrea sfaturi despre convingerea mamei de a lua un catel...acum am doar un hamsterbig grin

5 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

Si eu vruiam caine dar nici pe mama si pe tata nu i-am putut convinge si ii rog de 5 ani:d
acum vreau un hamster dar nu e de acord nici cu astastraight face

| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Ca sa o convingi arata-i ca esti responsabila si ca poti avea grija de un animal., arata-i cat de mult ii iubesti, ca iei note MARI la scoala, ca asculti de ea si sacaio ff foarte mult.
SUCCES! (la mine au functionat chestiiile astea, acum am o pisicuta de care am mare grija si nu e usor trebuie sa ii dedici mult din timpul tau ca sa ii aduni cacatl sa ii cumperi mancare sa ai grija sa aiba mereu mancare si apa in vase sa o duci la veterinar cand este nevoie si cel mai important pentru animalut sa ii acorzi multa atentie si sa te joci cu el, iar la caini trebuie sa il scoti la plimbare la 6 dimineata cel mai tarziu apoi pe la 12 dupa- amiaza si apoi iar pe la 6 seara cam in jur de o ora de fie care data, cred ca din cauza plimbarilor nu te lasa sa iti iei un catel pe mine nu m-a lasat sa imi iau catel din aceasta cauza si mi-am luat pisicuta)

| miruna013 explică:

Daca imi iau catel incep sa il dresez din prima zi sa nu faca pipi si caca in casa...asta nu ii problema...problema ii ca la maicamea nu ii place faptul ca ar fi un caine in casasad

| Sinedd a răspuns:

Intreab-o de ce nu vrea.

| pinkangel21 a răspuns:

Buna!happy Si eu stiu cum e senzatia nu mai ca la mine tata nu voia si mama era OK
Asa ca in fiecare seara plangeam ca vreau un catel... Tata mi-a spus ca o sa-mi ia un catel cand o sa ne mutam la casa!sadCeea ce nu se va intampla niciodata!sad
Dar intr-o zi am vorbit cu matusa mia care este veterinar asa ca mi-a promis ca imi ia ea un catel de ziua mea doar daca tata este de acord.Asa ca am facut un pact cu tata daca termin scoala cu cele mai multe diplome din clasa si nu mai cu note de 10 si sa strang 100 de euro.M-am interesat de un caine mai mic(deoarece stau intr-un apartament)Asa ca am ales un Beagle.Toate bune si frumoase am facut tot ce era in pact si imi iau cainele in August deoarece ca nu o sa fiu prea mult in tara.
Succes!happySi sper sa Reusesti!happy