| DeliaDelyDede a întrebat:

Vreau neaparat sa-mi iau un caine, dar mama ma impiedica, eu am o sora mai mica, tata zice ca daca ar avea confirmarea mamei mi-ar lua un catel. Dar dupa cum ati aflat, problema e mama, nu vrea catei deloc, am avut mai multe animale de-a lungul vietii, iar plecarea lor a fost un motiv :mama. Cred ca uraste animalele... dar pisicile le iubeste, cand vede la tara o pisica le stranje le imbratiseaza, dar nu le vrea in casa, eu vreau orice animal (pe care il poti mangaia) dar prefer cainii, va rog, cum o pot convinge, cel mai bun raspung primeste funda!

Răspuns Câştigător
| Teodorel a răspuns:

Promite-i ca nu o v-a deranja.
Promite-i responsabilitate totala.
Promite-i rezultate exceptionale(dupa ce-l cumpara nu-l mai alunga :-) )
Spune-i chesti gen'duc gunoiul pana la pensie.
Toate sa fie dupa o petrecere sau dupa ce-i cumperi un cadou.
Asa am castigat pesti:-)

1 răspuns:
| untu a răspuns:

Este o raspundere mare,trebuie sa ai grija personal de cainele tau,dar nu cred ca vei avea timp sa te ocupi de catel! dar trebuie ingrijire si atentie,o speli,il duci in fiecare zi la plimbare,il strangi nevoile dupa el, va trebuie niste lucrusoare:zgarda antipurici,lesa,os de jucarie,strachini pentru mancare si apa,o ladita cu nisip pentru nevoile sale, mancare pentru caini, sampon pentru caini, totul costa! De asta se temea mamata, chiar sa nu aduca cainele puricii in casa! Va mai trebuie acte si carnetul de sanatate, medicamente si vaccinuri! Totul depinde de bugetul casei!