| Ciubotaru28Mirela a întrebat:

Am nevoie de ajutor de la cei care au sau au avut pisici! Mereu cand aduc salam sare pe masa si vrea sa manance. Ce sa fac? Au voie pisicile salam?

Răspuns Câştigător
| AndreeaCF a răspuns:

Buna! Dacă ai o pisica de rasa cu blana lunga, nu este recomandat sa-i dai salam sau alte mezeluri, nici măcar mâncare gătita în casa. Au voie numai mâncare speciala pentru pisici.
Dacă este maidaneza, nu are nimic. Ideea este ca nu are voie sa ceara, și de fiecare data când miaună și se suie pe masa, gonește-o. Pune-o în alta camera cat timp mâncați. La un moment dat se va dezobișnui.
Numai bine!

4 răspunsuri:
| Ramona000 a răspuns:

Da nu are nimic daca mananca salam insa trebuie sa-l dezveti cu chestia de a se urca pe masa deoarece el va manca tot de pe masa
asa mi s-a intamplat si mie cu puiul la rotisorhappylaughing)))))) l-a mancat
trebuie sa-l lovesti cu ziarul cand il vezi ca vrea sa se urce si cand se urca funda
?

| DNSK a răspuns:

Sigur k au voie! numa nu o obisnui pe masa! vei avea probleme mari cu ea! da-i jos mancarea, sau pe scaun, dar nu o lasa pe masa

| anonima01 a răspuns:

Am pisica si i-am dat salam si nu a patit nimic insa nu are voie sa sara pe masa.Trebuie sa o dezobisnuiesti cat de repede poti.

| ruxyky15 a răspuns:

Dai funda?
Am pisica si i-am dat salam si nu patea nimic deci poti sa-i dai.