| lorena66 a întrebat:

Am nevoie urgenta de ajutor! In urma cu 2 ani, pisica mea a fătat prima oara și a făcut blocaj (a născut doar 2 pui, iar ceilalți au rămas in burta.) A fost operata și i-a mai scos încă 5 pui. Anul trecut totul a fost ok, dar asta-noapte a fătat un SINGUR pui; i-am pipăit burta și încă mai are. Ce sa fac? Părinții nu-s acasa 2 săptămâni, iar eu sunt singura care știe ce are.

7 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Mergi cu ea la veterinar de urgenta! De ce nu o sterilizezi?

| lorena66 explică (pentru Eireann):

A venit medicul la 9 și i-a făcut 2 injecții ca sa fete. Dar acum văd ca ii curge sânge și nu fata.

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să o vorbești cu veterinarul și să îi explici situația.
Ar trebui să te gândești să o sterilizezi după asta.

| lorena66 explică (pentru Eireann):

S-a rezolvat. A venit acum 30 min și a spus ca nu mai are; probabil erau ceva lichide. E bine, dau nu are lapte DELOC, asa ca ii voi da cu seringa. stiu, pare eronat.

| lorena66 explică (pentru Andreeush):

E bine acum, s-a dovedit ca ar avea doar un pui, dar nu are lapte pentru el, ii voi da cu seringa.

| Andreeush a răspuns (pentru lorena66):

O să te chinui cu seringa.
Mergi la o farmacie veterinară, acolo găsești biberoane pentru animale mici. Eu am cumpărat unul și m-a costat 12 lei. Aveam nevoie vara trecută pentru niște pui de iepure, trebuia să le dau eu lapte. Mama lor nu vroia să se mai ocupe de ei.

| lorena66 explică (pentru Andreeush):

Multumesc, o sa incerc. Asta dacă pana mâine nu moare, pentru că are corpul cam rece și devreme ce mama lui nu prea se ocupa de el.