| MariaAndrea28 a întrebat:

Am o catea pechinez si dupa prima fatatura nu am gasit pui. Ieri a avut a doua fatatura si a fatat 3 pui, 2 i-am gasit morti sub ea. Am luat-o si am dus-o in alt loc cu puiul care a ramas, iar astazi am gasit si puiul acela mort. E normal? Are in jur de 2 ani cateaua iar cand i-am luat ieri puiul ramas ca sa o duc in alt loc nu a marait doar m-a urmat. Cand am lasat-o cu puiul in acel loc se tot invartea in jurul puiului pana s-a cuibarit, iar dupa aceea a avut grija de el l-a tot lins.

2 răspunsuri:
| andrenein a răspuns:

Nu este bine sa atingi puiutii proaspat fatati. Catelusa ii va transporta singura unde doreste. Mare atentie, daca nu are pedigree nu aveti voie sa o puneti la monta prin lege. Personal va recomand sterilizarea deoarece o sa ii faca si ei bine. Ganditi-va mai ales ca trebuie sa fiti sigura ca gasiti familii pentru toti puiutii in caz ca nu doriti sa ii pastrati.

| SecretFeelings a răspuns:

Din cate stiu eu nu trebuie sa atingi puii nou nascuti ai cainilor deoarece femele simt ca acestia au fost atinsi de cineva si ii omoara