| Siscanu12 a întrebat:

Am o catelusa jack russel si vreau s-o invat sa faca in acelasi loc. Face la balcon citeodata, dar nu unde trebuie. Cum o invat unde sa faca?

6 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns:

O urmaresti o vreme si o premiezi de fiecare data cand face unde trebuie, nu o bati dar o mustri cand face unde nu trebuie. In cateva saptamani va invata!

| oprescudorin11 a răspuns:

Si am uitat, recompensa sa conste in ceva de rontaiala, mai deosebit si o mangaiere si o strangere in brate, si sa vorbesti cu ea si sa-i multumesti.

| EsteraIulia1918 a răspuns:

Chiar daca nu e o varianta prea buna, trebuie sa-i arati unde trebuie sa faca, uita-te sa vezi cand incepre sa faca si da-i vreo doua palme, sigur va invata, chiar daca e chinuitor si pentru caine si pentru tine... sad happy

| Tarra24 a răspuns:

Bună!
Și eu am o cățelușă bichon maltez. La început și eu mă luptam cu problema asta dar cu timpul am învățat-o! Când făcea unde nu trebuia, o băgam cu nasul acolo și o puneam unde trebuie să facă. Ținând cont că, cățelușa ta are 11 luni, cred că o să-ți fie mai greu să o înveți.
Multă baftă!

| Siscanu12 explică (pentru Tarra24):

Are 2 luni si o saptamana. Mulţumesc de sfat

| Tarra24 a răspuns:

Scuza-ma, citisem mai inainte tot despre un catel...