| heinekeen94 a întrebat:

TPU.am nevoie de ajutor... am un catel jack russel de 6 luni si as vrea sa il invat sa nu mai faca pipi in casa... dati-mi ceva sfaturi pliz.chiar tin la acest catel si vreau sa-l ajut! big grin

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| RoxanaDenisa a răspuns:

Ii poti lua covorase de la petshop pana mai creste si el. Apoi cand face in casa il certi, nu trebuie sa il lovesti. In principiu este o rasa isteata si invata repede. Cand face unde trebuie nevoile (afara) sa il feliciti si sa ii dai bunatati.

| R2u1s71520 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat la fel cu catelul meu dar i-am spus ca nu e voie sa faca pipi acolo si l-am lovit foarte usor este botic si i-am aratat unde trebuie sa faca si cam in 4-5 sase zile nu a m-ai facut pipi prin casa sper sa mearga si in cazul tau bafta! fundita?

| 0Andrei1 a răspuns:

Uita-te la,, caesar si cainii ``si o sa vezi cum poti sa il inveti mai multe

| IoanaBratinka a răspuns:

Cel mai bine e sa ii arti locul in care a facut pipi si sa il lovesti, dar usor, cu un ziar peste fund. Nici odata sa nu dai in el cu mana ta pentru ca e posibil ca dupa aceea sa inceapa sa te muste de maini. Eu asa mi-am invatat cainele, ca la el nu a mers metoda cu spray sau alte chiesti din asteabig grin