| ovidiu33b a întrebat:

Am o catelusa maidaneza de 1 an si cca 6 luni, ieri 5 noiembrie a fugit, s-a dezlegat si a sarit gardul, nu cred ca e perioada de imperechere ca are catei de 2 luni, dati-mi un sfat, ca lipseste de 48 ore, se va intoarce acasa?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde cât a stat la tine. Dar dacă are căței de 2 luni localizați la tine acasă, s-ar putea să se întoarcă.

| ovidiu33b explică (pentru sadrian46):

Da are 5 de 2 luni, a stat legata si nu i-a placut ca era stresata, dar am legat-o ca obisnuia sa alerge pe drum de tara dupa gainile vecinilor, acu 48 ore si ceva a scapat a sarit gardaul si s-a dus ciudat este ca nu e prin preajma casei cum era alta data si nu o vad nici prin localitate sau poate nu am stiut unde sta ascunsa, credti ca poate fugi cu niste catei? La mine a stat 1 an si 2 luni