Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Stau la curte si de ceva timp un caine al unui vecin ii da târcoale catelei mele. Am incercat sa mai ridic gardul dintre noi, dar el mereu găsea în locusor prin care sa intre in curte. Din pacate, astăzi l-am prins cum o monta pe catea. Am incercat sa ii desperechez, reușind abia atunci când el a fugit.
Exista riscul ca acel caine sa fi montat cateaua? Tin sa precizez ca ea are 2 ani și 5 luni, aceasta fiind prima împerechere. Nu stiu exact daca era in călduri, deoarece am fost plecată din țară, abia acum o lună întorcându-ma, însă datorita vârstei cred ca da.
In cazul in care din pacate femela a rămas gestanta, pot întrerupe sarcina, astfel încât femele sa nu aiba alte probleme? Nu prea imi permite timpul sa am grija de catei.
Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Eireann a răspuns:

Cel mai simplu e sa o duci la veterinar sa o sterilizezi si asa nu mai ai probleme/griji. Nu e nici foarte scump. Cateii pot sa fie dati la oameni care isi doresc.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca face pui, îi dai gratuit la cei care doresc sa îi adopte.

| Andreeush a răspuns:

Tu chiar crezi că poți să îi provoci un avort? laughing
Ar fi trebuit să o sterilizezi de mult.
Du-te cu ea la veterinar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Să fi montat cățeaua? Ce limbă e asta?
Dai cățelușii unei persoane care își dorește.

| danaieladaniela a răspuns:

Pai nu cred ca inacan ti-a "montat" cateaua, dar el tot incearca
Dar daca totusi a facut-o, mai bine da-i cateii in grija cuiva.dar nu intrerupe