| Sorin_Radu_1993 a întrebat:

Am o cățelușa metis de Ciobanesc de Bucovina și este foarte tristă, cred că vomita și nu știu ce să îi mai fac, cine mă ajută ia funda!

2 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Probabil a facut toxiinfetie alimentara sau a mancat prea mult, incearca sa ii dai supa sa manance putin timp pana isi mai revine, daca nu functioneaza, du-te la o farmacie veterinara si vorbeste cu un veterinar

| Rocsid a răspuns:

Posibil sa fi mancat ceva prostii. Daca mananca si nu e apatica e relativ ok.dar daca are diaree cu un miros neplacut s-ar putea sa fie parvoviroza... Oricum iti recomand sa te duci cu ea la veterinar..Parvo e o boala foarte nasoala si se moare destul de des daca nu se actioneaza la timp.
Sa speram ca vomita pentru ca e doar pofticioasa.
Am intalnit cazuri de parvo si cu vaccinurile facute( lot nasol, au fost tinute in conditii de caldura sau adimistrare incorecta)
Sanatate!