| Ejkoli a întrebat:

Am 2 caini Ciobanesc de Bucovina (baiat si fata) de vreo 2 ani. In ultima vreme catelusa umbla dupa caini asa ca am dus-o la baiat... dar i-am lasat vreo cinci ore si el cum era interesat si o "curta"... a inceput sa il muste si nu stiu ce sa fac.

6 răspunsuri:
| DenissaRoxana a răspuns:

Buna. Cateaua trebuie sa si vrea sa se imperecheze (caldurile dureaza intre 12 si 15 zile...iar cateaua se imperecheaza a 7 a si a 10 a zile).
Nu este suficient sa sangereze, trebuie sa si vrea!

| Ommmmmffffffgggggg a răspuns:

Ii poti imprechea daca sunt de rasa curata amandoi.

| AlyiX a răspuns:

Păi 5 ore e un timp destul de lung... Așa fac toate cățelușele big grin cine știe poate vei fi Bunic laughing mă rog. Nu cred că e nimic rău în asta...

| Ejkoli explică (pentru AlyiX):

Dar pe mine ma intereseaza sa ii imperechez. asta era ideea
laughing)

| AlyiX a răspuns:

Aaaa laughing lol

| Onlymeandmydog a răspuns:

Ar trebui sa isi petreaca mai mult timp impreuna: sa se joace sau sa fie scosi la plimbare sau in aer liber. Daca reusesc sa se imprieteneasca ai mai multe sanse de reusita. happy