| malinutza89 a întrebat:

Am o catelusa pechinez si cred ca are viermi pentru ca acum doua zile a vomitat, iar scaunul il face cu sange si se taraie foarte mult pe fund! si inca o chestie se urineaza foarte des ce pot sa-i fac? tin sa mentionez ca mananca foarte bine dar nu prea ii plac granulele, e vioaie, se joaca foarte mult! ce ar trebui sa-i fac?

6 răspunsuri:
| Giovanna a răspuns:

De ce nu ai deparazitat-o? Du-o urgent la veterinar pentru ca pare a fi ceva grav! Nu cred ca parazitii se manifesta cu sange in scaun, trebuia sa observi mai degraba viermisori albi in scaun. Daca nu ii plac granulele, cere-i veterinarului tau sa iti indice alte granule, cel mai sanatos catel se tine cu granule! Iti indic sa ai un veterinar la care sa te duci constant, ii faci un program de deparazitare si daca ii dai hrana corespunzatoare, nu ar trebui sa mai ai probleme. Acum du-o la doctor, doar el te poate ajuta!

| Șttefania a răspuns:

Eu i-am dat pastile big grin
sunt pastile speciale
du-te la veterinar

| mrclaust a răspuns:

Am si eu un pechinez... nu glumesc mai ales la partea cu sangele, biata catelusa... urgent te rog eu la veterinar.

| uitaaaaa a răspuns:

Cel mai simplu...ai putea merge la un doctor veterinar ca nu e greuuhappy

| PuiDeMelc a răspuns:

Sa o duci la doctor si asta cat mai repede. Din cate stiu eu, e comuna problema asta la pechinezi.

| adishor211 a răspuns:

Deparazitare!